Myszki dla graczy

Myszki gamingowe to specjalnie przygotowane myszy dla graczy komputerowych. Muzą one spełniać pewne wymagania, które pozwolą graczowi na swobodę i duży komfort. Świetnej jakości myszki gamingowe produkowane są przez wiele znanych firm, mi.in. firmę Razer, Corsair i wiele, wiele innych. Do niedawna jednymi z najpopularniejszych modeli były myszki przewodowe, dziś gracze coraz chętniej sięgają po myszki gamingowe bezprzewodowe. Wybierając je jednam musimy mieć na uwadze kilka kwestii. Po pierwsze, myszki bezprzewodowe mogą być nieco droższe od przewodowych. Nie jest to jednak regułą, są bowiem specjalistyczne myszki przewodowe, których cena również jest wysoka, m.in. ze względu na oprogramowanie czy dodatkowe przyciski, albo użyte materiały. Jeżeli decydujemy się na myszkę bezprzewodową, zadbajmy o to, aby miała ona odpowiedni zasięg, co najmniej 5 –metrowy, radiową transmisję danych oraz stacje do ładowania akumulatorków. Zdecydowanie szukajmy muszek, które posiadają co najmniej 5 przycisków.

Myszki dla graczy, tzw. myszki gamingowe to zazwyczaj myszy optyczne lub laserowe, które charakteryzują się wysoką rozdzielczością na poziomie minimum 1600 dpi. Dzięki temu, precyzja działań może być już na odpowiednim poziomie. Warto również wybierać myszki gamingowe wraz z ślizgaczami wykonanymi z teflonu. Nie warto jednak zamieniać ich na zwykłe paski. To jeszcze bardziej zwiększy precyzje działań gracza.

Profesjonalne myszki gamingowe powinny mieć co najmniej 5 przycisków. Warto, aby mysz wyposażona była w oprogramowanie, które umożliwia zapisywanie ustawień w grach oraz w dynamiczne przełączanie czułości myszki. Zawsze warto także dokładnie sprawdzić, z jakich materiałów wykonany jest sprzęt – wybierajmy te antypoślizgowe o dobrej przyczepności. Jeżeli lubimy gry z dynamiczną akcją czy strategię, dokładnie przemyślny wybór myszy bezprzewodowej. Powinna ona być naprawdę wysokiej klasy. Szukajmy takich z transmisją radiowa oraz zasięgiem min. 5 metrów. Dobrej jakości ślizgacze również są niezwykle ważne!